Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Filmy DVD

2011-01-27
Redakcja

Sprzedaż wysyłkowa filmów DVD Wędkarstwo moje hobby

Promocja, do każdych czterech filmów - piąty gratis!
Cena każdego filmu to 14,90 zł. 
Jeśli płacisz przelewem z góry, nie ponosisz kosztów wysyłki! 
Do paczki za pobraniem jest on doliczany wg cennika Poczty Polskiej.

Zamówienia i informacje:
Tel. (0 22) 616 16 04
prenumerata@wedkarstwomojehobby.pl

Filmy można również kupić w sklepie intenetowym www.centrumwedkarstwa.pl

 • nr 5 – Mistrzowie sekretów - w krainie wikingów

  2011-01-27

  Przewodnik po szwedzkich łowiskach. Szkiery, jeziora i rzeki odkrywają swe sekrety dzięki naszym ekspertom od spinningu i muszki. Nieoceniona pomoc przed wyprawą wędkarską do Szwecji.

  70 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 7 – Operacja "Pstrąg"

  2011-01-27

  Precyzyjny instruktaż  łowienia łososiowatych w wodach stojących na spinning i muszkę. Mnóstwo ryb, porady i wskazówki, a wszystko okraszone wędkarskim humorem.

  60 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 10 - Morskie opowieści

  2011-01-27

  Przewodnik po łowieniu morskim dostępnym dla każdego. Łowimy belony, flądry i dorsze, demonstrując najlepsze techniki i przynęty, wyjaśniając zasady wyboru miejsca i czasu połowu.

  60 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 11 - Wyprawa na sumy

  2011-01-27

  Wyprawa do Mekki sumiarzy, w której przecież nie mogło zabraknąć i nas. Sumy kusiliśmy różnymi przynętami, włączając w to duże, a nawet bardzo duże żywce... Sami przekonajcie się, z jakim skutkiem.

  65 min.

   

   

  Komentarzy: 3
  więcej
 • nr 12 - Wędkarski patrol

  2011-01-27

  Relacja z rajdów na urokliwe łowiska, obfitująca w emocjonujące hole szczupaków, okoni i pstrągów. Po obejrzeniu tego filmu łatwiej będzie wybrać łowisko swoich marzeń.

  73 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 13 - Szlakiem troci i łososia

  2011-01-27

  Wobler czy błystka? Skonfrontowaliśmy umiejętności specjalistów od łowienia na te przynęty troci w pomorskich rzekach, a efekty znalazły się na tym filmie. Przekonaj się, jakie emocje przeżyliśmy.

  55 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 14 - Wyspa wędkarzy

  2011-01-27

  Bornholm to wędkarski raj w zasięgu ręki. Dorsze z kutra, trolling łososi, spinning z plaży i inne atrakcje, które sfilmowaliśmy dla Was. Twarda, męska przygoda w pięknych plenerach. Koniecznie zobaczcie.

  55 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 15 - Karpiowa zasiadka

  2011-01-27

  Film wprowadza w świat tajemniczych karpiowych akcesoriów oraz niuansów tropienia i nęcenia wielkich karpi. Materiał docenią tak początkujący, jak i zaawansowani karpiarze.

  55 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 17 - Opowieść o jesiennych szczupakach

  2011-01-27

  Relacja ze spinningowej wyprawy na jeziora obfitujące w ponadmetrowe szczupaki. Spotkaliśmy się tam również z przyłowem w postaci pięknych okoni i sandaczy. Jednym słowem: rewelacja!

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 18 - Ryby z głębin

  2011-01-27

  Wylądowaliśmy tym razem w samym środku raju dla wędkarzy morskich. Postanowiliśmy sprawdzić, w czym tkwi urok łowienia potężnych ryb z głębin i nie zawiedliśmy się. Wielkie ryby, potężna dawka adrenaliny, twarda, męska przygoda. Przeżyj to razem z nami!

  55 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 19 - Fishing Impossible

  2011-01-27

  Łowienie prawdziwie ekstremalne w trudnodostępnych łowiskach. Spinning, mucha, dzikie ryby, ogromne emocje i urzekające pięknem plenery. Bonusem na płycie jest garść porad o spinningu i muszce.

  60 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 24 – Rex Hunt: Morska przygoda + Wakacje w Finlandii

  2011-01-27

  Pierwsza europejska wizyta legendy wędkarstwa, Rexa Hunta. Nasz redakcyjny kolega, Paweł Mirecki, towarzyszył mu w połowie dorszy i morskich bassów na Morzu Północnym. Dodatkowo na płycie reportaż z urlopu z wędkami, jaki w Finlandii spędziła ekipa z WMH. Film, nakręcony z przymrużeniem oka, ciekawie opowiada o współczesnej Finlandii.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 26 – Pollack na Hitrze + Wędkarskie abecadło: Tyczka

  2011-01-27

  Pollack to po norwesku rdzawiec, popularna przybrzeżna ryba morska. Tajniki jej łowienia  lekkim spiningiem poznawaliśmy na norweskiej wyspie Hitra. Dodatkowo praktyczny film instruktażowy Wędkarskie Abecadło – tyczka.

  68 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 27 – Od spławika do gruntu

  2011-01-27

  Nasz ekspert Robert Wiśniewski krok po kroku wyjaśnia i demonstruje techniki połowu jeziorowych ryb spokojnego żeru (piękne karasie!) metodą odległościową i feederem. Od doboru sprzętu i skomponowania zanęty, przez wybór łowiska, po technikę holu.

  47 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 29 – Wyprawa na karpie

  2011-01-27

  Wraz z Holendrami, Belgami, Niemcami i Anglikami udaliśmy się do Gosławic pod Koninem na wspaniałe łowisko karpiowe. Była to świetna okazja, by przekonać się, jakie metody stosują koledzy z zagranicy.

  60 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 30 – Być jak Ernest Hemingway

  2011-01-27

  Wygięty do granic możliwości kij, trzeszczące przelotki, żyłka uciekająca w niesamowitym tempie i widowiskowe wyskoki walczącej ryby wspaniale rekompensują monotonię trollingu. Oglądając kenijski materiał, poczujecie się jak Hemingway na Wielkich Łowach.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 31 – O dwóch takich co łowili karpie

  2011-01-27

  Karpiowe łowisko Jeżewiec. Andrzej Kucułyma i Dariusz Burzymowicz przedstawiają profesjonalny i szczegółowy instruktaż dotyczący zarówno nęcenia, jak i odpowiedniego montażu zestawów karpiowych. Film obfituje w spektakularne hole walecznych karpi, uzupełniając niezbędną widzę potrzebną do przechytrzenia tych ostrożnych ryb.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 32 – W krainie wielkich łowów

  2011-01-27

  Piękne łososie i waleczne halibuty, a do tego magiczna sceneria Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie. Wystarczy usiąść wygodnie przed telewizorem, by razem z nami wziąć udział w wielkiej przygodzie.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 34 – UST-124 + Wielka majówka

  2011-01-27

  Pierwszy film na płycie opowiada o wyprawie na bałtyckie dorsze w towarzystwie pięknej Natalii, która wygrała nasz casting w 2008 roku. Dużo frajdy i dużo dobrej zabawy w sympatycznym towarzystwie.

  Drugi film to malownicza relacja z wyprawy muszkarskiej na słynące ze znakomitych warunków dla muszkarzy Bałkany, gdzie wciąż jeszcze widać ślady wojny i gdzie ryb jest zatrzęsienie.

  80 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 35 – Tańczący z jesiotrami

  2011-01-27

  Jeśli marzy nam się ryba, która może mieć kilka metrów długości i ważyć kilkaset kilogramów, warto pomyśleć o dalszej wyprawie. Obejrzyjmy więc, jak można „zatańczyć” z jesiotrami zamieszkującymi legendarną rzekę Fraser w Kanadzie. To wielkie kino wędkarskie!

  65 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 36 – Przyczajony jaź, ukryty kleń

  2011-01-27

  Wyprawa na wiślane klenie i jazie, czyli lekki spinning w wykonaniu mistrzów. Wczesna wiosna nad dużą rzeką, fachowy instruktaż i waleczne ryby. Nie zwlekaj, przekonaj się sam, jaki urok ma takie wędkowanie!

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 37 – Metoda bolońska + Dzikość pstrąga

  2011-01-27

  Pierwszy film to wprowadzenie do przepływanki bolońskiej w łowisku stworzonym do tej metody, na pięknym odcinku Dunajca. Coś dla początkującego i dla doświadczonego wędkarza. Atutem są m.in. podwodne zdjęcia holi okazałych cert i świnek.Drugi film to dla odmiany utrzymany w nieco poetyckim klimacie wideoreportaż z wyprawy spinningowej na jedno z najpiękniejszych łowisk pstrągowych, jakie poznaliśmy. Czarowne zdjęcia, nastrojowa muzyka, wspaniałe ryby – esencja życia pstrągarza.

  75 min.

   

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 38 – Drop shot & Drachkovitch + Na wędkarskim poligonie

  2011-01-27

  Łowisko specjalne dobrze zarybione pstrągami, szczupakami i jesiotrami plus specjaliści od ich połowu i dwie bardzo łowne metody – wynik może być tylko jeden. Koniecznie zobacz, jak Jakub Vagner i Michał Krzyżanowski zimową porą porównywali systemy drop shot i Drachkovitcha, nie zapominając też o klasycznym spinningu.

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 39 – Z pamiętnika trociarza - dwa sezony

  2011-01-27

  Dwie odsłony z życia łowcy troci. "Zima" to odcinek wprowadzający widza w klimat wędkowania nas rzekami pomorskimi, ukazujący piękno i surowość tej pory roku. "Lato" to film bardziej techniczny, z którego adept trociarstwa dowie się wielu przydatnych rzeczy na temat łowienia tej pięknej ryby.

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 40 – Carp Story

  2011-01-27

  Reportaż z superprestiżowych zawodów karpiowych World Carp Classic 2008 we Francji. Ta impreza, rozgrywana corocznie nad legendarnym jez. Madine w Francji, przyciąga najlepszych karpiarzy z całego świata. My zaś towarzyszyliśmy im z kamerą, podpatrując jak łowią, jak obozują i razem z nimi ciesząc się ich sukcesami.

  77 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 41 – Pierwsza wędka + Bałtyckie trocie

  2011-01-27

  Pierwsz wędka to film z cyklu "Akademia Wędkarstwa" gdzie pokazujemy, jak złożyć swoją pierwszą wędkę spławikową i gruntową. W filmie występuje też para młodych adeptów sztuki wędkarskiej - Tomek Mirecki i Renata Kucułyma. 

  Bałtyckie trocie, drugi film na tej płycie to, wyprawa na mroźną wyspę Gotlandię, kiedyś wyspę wikingów i bałtyckich piratów, która dziś słynie z walecznych troci.

  77 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 42 – Nowoczesna gruntówka & Z wędką przez świat: Laponia

  2011-01-28

  Kontynuacja poprzedniego instruktażu. Ten film to świetne wprowadzenie do nowoczesnej metody gruntowej, jakże różnej od tradycyjnej polegającej na stosowaniu ciężkiej i topornej wędki. Drugi film na tej płycie to reportaż z wyprawy do Laponii - krainy św. Mikołaja. Dzięki spinningowi i muchówce nałowiliśmy się pięknych ryb, podziwialiśmy przyrodę, i brataliśmy się z Finami.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 44 – Sposób na okonia

  2011-01-28

  Do udziału w filmie, kręconym nad urokliwym i niezwykle rybnym jeziorem, zaprosiliśmy Natalię i Sławka, zwycięzców castingu WMH. Choć jest to film typowo przygodowy, jego bohaterowie starają się "przy okazji" podzielić z nami swoją wiedzą na temat różnych technik wędkarskich przydatnych w połowach pasiastych wojowników.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 45 – Sposób na lina + Jak złowić belonę

  2011-01-28

  "Sposób na lina" to dwie odsłony łowienia tej wspaniałej ryby. Pierwsza poświęcona jest feederowi, a łowimy na rozlewisku przy zbiorniku zaporowym, a druga spławikowi nad cichym jeziorem. 

  "Jak złowić belonę" to instruktaż z zakresu łowienia tych pięknych i walecznych ryb bałtyckich  z plaży na spinning.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 46 – Sposób na szczupaka

  2011-01-28

  To oczywiście instruktaż łowienia, tym razem szczupaków na przynęty miękkie. Wbrew tytułowi to nie tylko jeden sposób - prezentujemy wiele mniej lub bardziej popularnych sposobów wykorzystania gum przeciwko kaczodziobym drapieżnikom.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 47 – Sposób na sandacza

  2011-01-28

  Tym razem padło na zaporowe sandacze, oczywiście łowione na przynęty miękkie. Proste i sprawdzone rozwiązania przeplatają się z pokazami kunsztu wędkarskich mistrzów, a wszystko w klimacie jesiennych zbiorników zaporowych. Film dla każdego poważnego łowcy sandaczy.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 48 – Okonie na spławik + Z wędką przez świat: Kostaryka

  2011-01-28

  Instruktaż łowienia jeziorowych okoni na zestaw spławikowy z użyciem robaków i małych rybek jako przynęt. Robert Wiśniewski i Waldemar Ptak krok po kroku demonstrują budowę i wykorzystanie wędek na okonia. Bonusem jest reportaż z cyklu "Z wędką przez świat", tym razem z wyprawy big game na słoneczną Kostarykę.

  75 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 49 – Wędkarstwo podlodowe cz 1 + Wyprawa na tęczaki + Jak złowić dorsza

  2011-01-28

  Aż trzy filmy na jednej płycie!  Pierwszy to instruktaż łowienia podlodowego prowadzony przez Piotra Stępniaka, trenera polskiej kadry narodowej w wędkarstwie podlodowym, drugi to utrzymany w luźnym tonie reportaż z muszkarskiej wyprawy na pstrągi tęczowe, a trzeci to znów film szkoleniowy, poświęcony tym razem łowieniu bałtyckich dorszy.

  73 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 50 – The Doorsz

  2011-01-28

  Relacja z wyprawy na najlepsze dorszowe łowiska Europy, położone w okolicy Lofotów. Michał Krzyżanowski i Marcin "Johnny" Narożniak  łowią przed kamerą okazałe dorsze i halibuty, jednocześnie omawiając zasady budowy dorszowych zestawów i posługiwania się nimi. Jest to nieoceniona pomoc dla wędkarzy-turystów wybierających się na łowiska morskie.

  56 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 51 – Sposób na leszcza

  2011-01-28

  Film szkoleniowy z zakresu łowienia jeziorowych leszczy. Areną zmagań jest malownicze jezioro na Pomorzu, a Robertowi Wiśniewskiemu i Waldemarowi Ptakowi towarzyszy sam Bogdan Barton.  Razem wyprawili się na leszcze uzbrojeni w wędki spławikowe oraz gruntówki ze sprężyną.

  56 min

   

   

  Komentarzy: 2
  więcej
 • nr 53 – Bat część 1 + W królestwie łososia

  2011-01-28

  "Bat część 1" to instruktaż z serii "Sekrety mistrzów" dotyczący łowienia właśnie batem. Piotr Stępniak, wielokrotny Mistrz Polski wędkarstwie spławikowym i podlodowym opowiada i demonstruje, jak dobrać odpowiedni sprzęt i wykonać zanętę - prosto, tanio i efektywnie.

  "W królestwie łososia" to relacja z wyprawy spinningowo-muchowej na łososiową rzekę Czawangę, płynącą przez Półwysep Kolski w Rosji. Oprócz dużej dozy rozrywki jest to nieoceniona pomoc dla wszystkich, którzy wybierają się w tamte strony.

  85 min.

   

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 54 – Big Game in Kenya + Bat część 2

  2011-01-28

  Big Game in Kenya. Relacja z wyprawy na najlepsze łowiska big game świata. Kenia, bo o niej mowa, stała się celem naszej kolejnej wyprawy, gdzie urządziliśmy dla towarzyszących nam wędkarzy pierwsze polskie zawody big game. 

  Bat część 2. Druga część instruktażu łowienia batem. Tym razem Piotr Stępniak i jego koledzy wyjaśniają, jak wygruntować łowisko, jak podawać zanętę oraz zdradzi kilka innych, ważnych sekretów, dzięki którym każdy może szybko zacząć skutecznie łowić batem. To nie tylko elementarna wiedza dla początkujących, ale również cenne informacje dla bardziej zaawansowanych miłośników wędkarstwa spławikowego.

  87 min.

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 55 – Płocie - spławik i drgająca szczytówka

  2011-01-28

  Film szkoleniowy z zakresu łowienia płoci na lekką wersję wędki z drgającą szczytówką oraz na odległościówkę spławikową. Materiał powstał nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim, gdzie wybrali się na ryby Robert Wiśniewski i Walcemar Ptak. Jest to bardzo dobre wprowadzenie do tematyki łowienia płoci.

  57 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 57 - Sandacz - polska szkoła łowienia + Morski spławik

  2011-02-25

  Sandacz - polska szkoła łowienia. Tytuł mówi wszystko - jest to instruktaż w zakresie opracowanej przez polskich wędkarzy metody łowienia z opadu. Jak dobrać i poprowadzić przynętę, jakie miejscówki obławiać i inne ważne niuanse metody opadowej.

  Morski spławik. Film szkoleniowy z zakresu łowienia batem w... morzu. Nietypowe zestawienie łowiska i metody, jednak bardzo skuteczne.

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 58 - Boczny trok + Morska gruntówka i spinning

  2011-02-26

  Boczny trok. Jedną z najskuteczniejszych metod łowienia okoni (ale nie tylko) jest boczny trok. Jak dobrać sprzęt, jak zawiązać boczny trok, a także jak i gdzie poprowadzić taki zestaw – o tym wszystkim opowiadamy w tym filmie.

  Morska gruntówka i spinning. Krok po kroku wyjaśniamy, co i  jak można małym kosztem łowić z batyckiej plaży na wędkę spinningową i gruntową. Okazuje się, że nie trzeba wielkich nakładów i mnóstwa specjalistycznej wiedzy, aby skutecznie wedkować z plaży.e zestawienie łowiska i metody, jednak bardzo skuteczne.

  75 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 59 - Zimowy spinning + Wędkarstwo podlodowe cz. 2

  2011-02-26

  Zimowy spinning. Spinning zimą niejedno ma imię, ale jedną z jego podstawowych postaci jest łowienia troci w bystrych, pomorskich rzekach. Akcja filmu skupia się tym razem na rzekach mniejszych.

  Wędkarstwo podlodowe cz. 2. Instruktaż łowienia pod lodem, tym razem siei. Michał Krzyżanowski i Paweł Mirecki podczas zasiadki na lodowej tafli wyjaśniają, jak należy to robić.

  71 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 60 - Drop shot bez tajemnic + Wędkarstwo podlodowe cz. 3

  2011-02-27

  Drop shot bez tajemnic. Stosunkowo nowa technika łowienia na spinning, która przywędrowała do nas z zagranicy i zdobywa coraz więcej zwolenników, otwierając jednocześnie nowe i dotąd niedostępne możliwości w wędkarstwie spinningowym.

  Wędkarstwo podlodowe cz. 3. W kolejnej odsłonie cyklu "Sekrety Mistrzów" dowiemy się jak skutecznie łowić okonie, posługując się blaszką podlodową. Remigiusz Kopiej zaprezentuje wiele odmian tej, z pozoru tylko, prostej przynęty oraz szczegółowo omówi różne techniki wabienia ryb przy jej użyciu.

  67 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 61 - Wakacyjne łowy + Bornholm

  2011-03-15

  Wakacyjne łowy. Jest to film adresowany przede wszystkim do tych mniej doświadczonych wędkarzy, którzy sięgają po wędkę przy okazji i dla relaksu, np. podczas wakacyjnych lub weekendowych wyjazdów nad wodę. Kamil Walicki i Waldek Ptak pokazują, co warto ze sobą zabrać na taki wyjazd oraz jak zmontować proste i skuteczne zestawy do łowienia różnych gatunków ryb jeziorowych.

  Bornholm. Ta położona najbliżej nas wyspa na Bałtyku stanowi nie lada atrakcję wędkarską, a to dlatego, że znajdują się tu jedne z najlepszych w Europie łowiska troci i łososi. Łowiliśmy na spinning z plaży ale także wynajęliśmy specjalną łódź trollingową z przewodnikiem.

  66 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 62 - Nowoczesne przynęty gumowe. Teoria i praktyka.

  2011-04-05

  Jaką gumę wybrać? Jak ją poprowadzić? Jaką wędką? Jaki kołowrotek? Żyłka czy plecionka? Pytania na temat gum można mnożyć, ale największa ich ilość dotyczy kształtów i kolorów. W tym filmie odpowiadamy na wiele z nich, prezentując wybrane modele z oferty Dragona. Pokazujemy, jak dobrać sprzęt i jak się nim posługiwać  a także, jak przynęty zachowują się podczas prowadzenia.

  85 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 63 - Sandacze na martwą rybkę

  2011-04-28

  Film poświęcony jest metodzie, która królowała przed wieloma laty, ale i dzisiaj ma liczne grono zwolenników, zwłaszcza pośród tych wędkarzy, którzy lubią w ciszy i spokoju posiedzieć nad brzegiem rzeki, czy jeziora. Nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu, ale wysoko stawia poprzeczkę, jeśli chodzi o precyzję w komponowaniu zestawu. O tym jest nasz film - jak poprawnie łowić sandacze na martwe rybki.

  55 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 65 - Z gruntówką na sumy

  2011-08-01

  Podobnie jak w przypadku innych ryb, sposobów na złowienie suma jest wiele, ale w ostatnich kilku latach na popularności zyskuje łowienie na pellet. W naszym kraju ta metoda jeszcze nie jest dobrze znana, dlatego postanowiliśmy dokładnie ją przetestować i przybliżyć polskim wędkarzom.

  68 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 66 - Jak złowić karpia

  2011-09-10

  Duże karpie, a szczególnie te, które już gościły na haku, szybko się uczą i niektóre smaki lub widoki zaczynają kojarzyć z zagrożeniem. Stąd, między innymi, potrzeba ciągłego udoskonalania zestawów i poszukiwania nowych rodzajów przynęt.

  W naszym filmie skoncentrowaliśmy się właśnie na prezentacji tych nowych, nietypowych przynęt. Pokazaliśmy kilka ciekawych pomysłów, które mogą stanowić inspirację dla dalszych własnych poszukiwań. Dołożyliśmy do tego kilka bardzo emocjonujących holi okazałych ryb w łowisku Gosławice oraz garść ważnych informacji o łowieniu w zbiornikach z dużą ilością roślinności. W ten sposób powstał bardzo cenny materiał instruktażowy dla tych mniej zaawansowanych łowców, a jednocześnie przyjemne widowisko dla bardziej doświadczonych karpiarzy.

  64 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 68 - Feeder bez tajemnic

  2011-10-01

  Przekonacie się dziś razem z nami, ile skarbów może skrywać niepozorna, wijąca się między lasami rzeka. Nad taką właśnie wodę wybrała się ekipa filmowa WMH w osobach Kamila Walickiego i Pawła Mireckiego. Na tej wyprawie ich główną „bronią” stał się feeder i właśnie na jego wykorzystaniu w rzecznych warunkach skupia się akcja filmu.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 70 - Wyprawa na łososie + Legendarne monoblanki

  2012-03-16

  Wyprawa na łososie - film dla i o wędkarskich globtroterach, gotowych jechać na koniec świata z kijem w garści. Paweł i jego ekipa już drugi raz wybrali się nad Czawangę aby tam z muchówkami zmierzyć się z wielkimi łososiami.

  Legendarne monoblanki - przybliżamy temat wedek jednoczęściowych, wartych jak najszerszego upowszechnienia ze wzgledu na ich walory użytkowe.

  77 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 72 - Sposób na bolenia

  2012-05-04

  Sposobów na bolenia jest wiele, a my dziś - dzięki współpracy z doświadczonym odrzańskim spinningistą Marianem Firlejem - przedstawiamy niektóre z nich. Z tego filmu dowiesz się, jak podejść i przechytrzyć płochliwą a zarazem hałaśliwą rapę, a także jak dobrać sprzęt i przynęty do takich łowów.

  59 min

   

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 73 - Na tropie ludojada + Słowenia cz 1

  2012-05-08

  Na tropie ludojada. Nakręcona z przymrużeniem oka relacja z wyprawy na tytułowego szczupaka-ludojada, będąca próbą pastiszu podobnych, "poważnych" produkcji telewizyjnych.

  Z wędką przez świat: Słowenia cz 1. Tego kraju i jego łowisk nie trzeba przedstawiać żadnemu muszkarzowi. Olbrzymie bogactwo słoweńskich rzek to pokusa nie do odparcia!

  102 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 76 - Spławik kontra lekki grunt

  2012-09-11

  "Pojedynek metod" łowców białorybu! Nad urokliwy zalew w centralnej części kraju wybrali się Robert Wiśniewski i Damian Furmańczyk, aby porównać skuteczność odległosciówki angielskiej (match) z lekką wędką z drgającą szczytówką (quiver). 

  58 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • nr 77 - Rzeczny spinning na niżówce

  2012-10-04

  Klasyczny jesienny spinning na wiślanej niżówce w doborowym wykonaniu! Grzegorz Siciński, Paweł Mirecki, Wojtek Szymański i inni profesjonalni wędkarze odkrywają przed Wami tajniki łowienia spinningiem i muchówką podczas jesiennej niżówki.

  65 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 79 - Leszcze spod lodu + Zimne klenie + Spinningowa wzdręga

  2013-03-17

  Leszcze spod lodu - na podlodową zasiadkę wybrali się razem Bogdan Barton i Robert Wiśniewski. Zobacz i przekonaj się, jakie efekty osiągają mistrzowie!

  Zimne klenie - Kolejna odsłona zimowego wędkowania, czyli łowienie na picker w wolnej od lodu Odrze.  Tym razem Robert Wiśniewski towarzyszył staremu nadodrzańskiemu wydze, Marianowi Firlejowi. Jest to pierwsza część kleniowej trylogii WMH.

  Spinningowa wzdręga - dla odmiany trochę lata w środku zimy, czyli znany aktor Robert Czebotar i jego ulubione ryby.

  Bonusem na płycie jest relacja z XVI Zawodów Aktorów Wędkarzy o Puchar Mistralla 2012! 

  65 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 80 - Kleniowa przepływanka + Boatmaster

  2013-03-17

  Kleniowa przepływanka - druga część kleniowej trylogii WMH. Tym razem nasza kamera towarzyszyła poczynaniom dwóch doświadczonych miłośników przepływanki z marszu, także z użyciem centrepina.

  Boatmaster - Tomasz Krysiak i wyprawa do Norwegii na dorsze, karmazyny i czarniaki. 

  117 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 81 - Klenie z małej rzeczki na spinning

  2013-03-17

  Trzecia i ostatnia część kleniowej trylogii WMH. Także tym razem zapraszamy was nad pewną małą rzekę obfitującą w klenie, gdzie kusiliśmy je za pomocą różnorodnych przynęt spinningowych.

  65 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 83 - Sandacze z zaporówki

  2013-05-24

  Tym razem Paweł Mirecki i Michał Krzyżanowski wybrali się na zaporowe sandacze. Uzbrojeni w spinningi poszukują tych drapieżników posiłkując się wskazaniami echosondy, której specyfikę obsługi przy okazji omawiają.

   

  62 min 

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 84 - Sum po polsku

  2013-07-25

  Zapraszamy na spotkanie z sumem w jego królestwie, czyli na jednej dużych z polskich rzek nizinnych. Boharterowie tego filmu uzbrojeni żywcówki i spinningi wybrali się na kilkudniową sumową wyprawę, podczas której z brzegu i z łodzi próbowali swych sił w starciu z najsilniejszym w naszym kraju przedstawicielem wodnego świata. 

   

  54 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 85 - Tyczka dla każdego + Z woblerem na pstrągi

  2013-07-26

  Tyczka dla każdego. Damian Furmańczyk przekonuje, że tyczki nie należy się bać i traktować jej tyko jako narzędzia zawodniczego połowu drobnicy. Pokazuje, że po paru wprawkach można na nią łowić naprawdę ładne sztuki.

  Z woblerem na pstrągi. Wyprawa nad malowniczy San tropem jego kropkowanych mieszkańców. 

   

  99 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 86 - Trudne szczupaki

  2013-08-24

  Tym razem Paweł Mirecki i Piotr Piskorski wybrali się razem z kolegami z magazynu Rybołow Ukraina na jezioro nader trudne. Dzięki pracy zespołowej, pomocy przewodnika i odrobinie szczęścia potrafili dobrać się jednak do jego mieszkańców.

   

  58 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 87 - Feeder na stojącej wodzie

  2013-10-24

  Nasza ekipa filmowa tym razem zawitała nad jezioro Wersminia opodal Kętrzyna, gdzie nie zważając na upały, burze i komary chłopcy postanowili zasadzić się nad feederami. W czasie kilkudobowej zasiadki Robert Wiśniewski demonstruje różne ciekawe patenty i nietypowe przynęty. 

  62 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 91(18) - Sposób na karasia

  2014-06-19

  Relacja ze spławikowo-gruntowej wyprawie na karasie z wód stojących, które zarówno wiosną, jak i wczesną jesienią biorą znakomicie. Warto go obejrzeć, choćby dla przedstawionych na nim propozycji sprzętowo-technicznych, bo skuteczne łowienie poczciwych karasi nie zawsze jest banalne i do bólu proste. Biorą one jednak na tyle dobrze i powtarzalnie, że można na nich szlifować różnego rodzaju rozwiązania, które przydadzą się w innym, „poważniejszym” łowieniu. 

   

  84 min

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 92 - Method feeder na lekko + Wędkarski wielobój

  2015-01-01

  Method feeder na lekko. Pierwsza w WMH filmowa odsłona bardzo skutecznej i coraz popularniejszej w naszym kraju „metody”. Paweł i Marcin wybrali się na polskie łowisko, aby zaprezentować zarówno sposób łowienia na nią, jak i jej skuteczność. 

  Wędkarski wielobój. Cztery epizody, w czasie których pokażemy różne oblicza pogoni za płetwą tłuszczową i różne sposoby na ryby łososiowate.  

  117 min

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 106 - Opowieści z Zielonej Wyspy

  2017-03-29

  W ostatnich latach Zielona Wyspa stała się domem dla szerokiej rzeszy Polaków, a także coraz bardziej popularnym celem wypraw wędkarskich. Zarówno ci, którzy mieszkają w Irlandii na stałe, jak i ci, którzy wojażują na nią okazjonalnie, potrzebują informacji, czym i jak łowić w tamtejszych sztandarowych miejscówkach.

  70 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 109 - Spinning na Odrze

  2017-03-29

  Odra nie bez przyczyny uchodzi za jedną z najbardziej rybnych polskich rzek. Paweł pobudzany wyobraźnią podsuwającą mu widoki stad grubych odrzańskich kleni, postanowił się wybrać właśnie na nie... Nie zrezygnował oczywiście z tropienia innych drapieżników, bo przecież Odra to Odra. Każdy wie, że ryb z zębami tam nie brakuje. 

  74 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 112 - Vertical jigging od podstaw

  2017-03-29

  Tytułowy vertical jigging staje się w Polsce (tam, gdzie przepisy na to pozwalają) coraz bardziej popularny. Trudno się dziwić, bo jest wręcz fenomenalnie skuteczny, a przy tym niezwykle wciągający.

  53 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 115 - 60 mil od Grenlandii

  2017-03-29

  Zapraszamy Was tym razem na lodowate i niezbyt gościnne wody Cieśniny Duńskiej oddzielającej Grenlandię od Islandii. W takiej scenerii, u progu sezonu jesiennych sztormów pojawiliśmy się, aby spróbować szczęścia na obfitującym w ryby zachodnim wybrzeżu Islandii.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 118 - Sandaczowe manewry

  2017-03-29

  Rzeka Ebro, a raczej zlokalizowane na niej zbiorniki zaporowe słyną przede wszystkim z olbrzymiej populacji wielkich sumów i karpi. Jednak tylko niewielu Polaków wybiera się tam na sandacze, a jeszcze szczuplejsze grono nastawia się specjalnie na okonie.

  50 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 121 - Methodowe strategie

  2017-03-29

  Nasz kolejny film poświęcony łowieniu na metodę. Tym razem Marcin i Paweł wybrali się na obfitujące w duże karpie łowisko, którego wcześniej nie znał żaden z nich...

  72 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Nr 124 - Highway to Hel

  2017-03-29

  W trzech epizodach składających się na niniejszy film będziecie mogli zobaczyć, jak Paweł, Łukasz i Mariusz, bo o nich mowa, starali się stawić czoła polskiemu morzu, oraz zamieszkującym je łososiom. 

  65 min.

   

   

  Komentarzy: 0
  więcej
---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj