Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Okonie z jeziorowych górek

2013-10-29

Jesienią można liczyć na niemal każdego drapieżnika. Nie tylko dużego, bo nie można zapominać o okoniu. Swój sposób na obławianie jeziorowych górek w poszukiwaniu okoni opisuje dziś Paweł Mirecki.

Są różne sposoby obławiania jeziorowych górek, w zależności od ich wielkości i charakteru. Na ogół jednak zaczyna się od nawietrznej strony wzniesienia. Kotwiczymy łódź na głębokiej wodzie i rzucamy w stronę szczytu górki, dokładnie opukując gumami jej podstawę. Kilkanaście minut to dość, aby obłowić to miejsce. Przekotwiczamy łódź bliżej spadu i powtarzamy to samo.
Gdy górka nie jest zarośnięta, pukamy gumą w w dno i od razu ją podrywamy. Im większy spadek, tym podbijanie powinno być krótsze. Jeśli jednak dno jest zarośnięte, trzeba łowić z opadu w toni. Takie bujanie wabikiem nad kobiercem roślin jest bardzo skuteczne, ale wymaga dobrego rozpracowania miejscówki i odpowiedniego czucia przynęty.
Kiedy spenetrowaliśmy także spad, przesuwamy się w stronę szczytu górki i obławiamy także tę strefę. Tutaj sprawa jest prosta: ustalamy ile jest wolnej przestrzeni od roślin do powierzchni i tam "bujamy" przynętą.  

 

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj