Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Ukleja na spinning i muchę

2014-04-01

Polskie wędkarstwo dąży do maksymalnego wykorzystania możliwości naszych bogatych łowisk. Zaś drapieżna ukleja jest cennym trofeum nie tylko dla spławikowca, ale i dla spinningisty czy muszkarza. 

Polscy wędkarze spławikowi od dawna słyną z wyników osiąganych w wodach całkowicie - na pozór - wyrybionych. Ich kluczem do sukcesu jest umiejętność wyławiania ostatnich resztek rybostanu, których w zgodzie z RAPR nie wyjedli z wody inni wędkarze. Jedną z ryb które stanowią dziś trzon obsady rybnej naszych rzek i jezior jest ukleja. Dlaczego więc i spinningiści nie mieliby skorzystać z tego eldorado zamiast tracić pieniądze na wyjazdy do Szwecji? Tam przecież nie złowi się 100 wyrośniętych uklei dziennie z bonusem w postaci kiełbia-buntownika, któremu znudziło się przekopywanie dna.
Boczny trok porzerzył horyzonty wędkarzy o okonki wielkości palca, czemu więc nie łowić równie okazałych i drapieżnych uklei? Można do tego wykorzystywać najmniejsze mikrojigi na wzdręgi oraz najmniejsze sztuczne muszki (staje się jasne, gdzie się podziały wszystkie najmniejsze "sucharki" kręcone bez imadła podczas tegorocznych białostockich mistrzostw w kręceniu sztucznych much, o czym szerzej w majowym numerze WMH). Aby łowić ukleje, niezbędne jest zanęcenie garścią piasku ciśniętą na wodę. 
Jesteśmy przekonani, że kiedy zabraknie już nawet płoci, leszczy i krąpi to właśnie ukleja będzie stanowiła podstawę rybostanu polskich łowisk a także - niestety - podstawę menu zwolenników ścisłego wykorzystywania określonych RAPRem limitów połowowych. Już dziś zatem uczmy nasze dzieci łowić ukleje, bo kiedy dorosną to inne ryby będą znały tylko z obrazków. 

 

 

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj