Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

2014-11-14
Paweł Mirecki

Dobiega końca kolejny rok dziesięcioletniej historii magazynu WMH. Następny, setny już numer naszego miesięcznika będzie wydaniem jubileuszowym. Jest to dobra okazja do wprowadzenia zmian, które powinny się przyczynić do tego, że WMH w jeszcze większym stopniu będzie spełniać Wasze oczekiwania, ale o tym za moment.
Przyznacie, że dziesięć lat na rynku, dziesięć lat stałej obecności w świadomości wędkarzy czy wreszcie dziesięć lat aktywnego wpływania na obraz nowoczesnego wędkarstwa w Polsce to może być powód do uzasadnionej satysfakcji dla naszego zespołu redakcyjnego. W tym czasie konsekwentnie propagowaliśmy idee etycznego wędkarstwa, przekonywaliśmy – jak sądzę, z dobrym skutkiem – do przestrzegania zasady „no kill”, staraliśmy się Was zachęcić (zarówno w publikowanych artykułach, jak i w nakręconych materiałach filmowych) do wędkarskich wypraw na zagraniczne łowiska, a m.in. dzięki kilkuletniej współpracy z „Blinkerem” mogliśmy na bieżąco informować o sprawdzonych newsach sprzętowych czy nowych technikach połowu.
Ale nie czas na wspominki. Wędkarstwo zmienia się nieustannie, o czym pisałem we „wstępniaku” miesiąc temu, i dlatego znacznie ważniejsze jest to, co nowego nas wszystkich czeka. 
Jak pamiętacie, rok temu wprowadziliśmy zmiany w cyklu wydawniczym, tzn. co miesiąc trafiał do Waszych rąk nowy magazyn WMH, a raz na kwartał przygotowywaliśmy wydania specjalne z premierowymi filmami na DVD. Było co „produkować”, więc rok 2014 spędziliśmy na wytężonej pracy. W ostatnich miesiącach analizowaliśmy spostrzeżenia i uwagi Czytelników na temat wprowadzonych zmian. Biorąc je pod uwagę, podjęliśmy następujące decyzje:

 • Po pierwsze, utrzymamy miesięczny cykl wydawania czasopisma, który Wam najbardziej odpowiada. Nadal zatem otrzymacie w ciągu roku 12 numerów WMH, z tym jednak, że do co trzeciego z nich (a więc raz na kwartał) będzie dołączana płyta DVD z PREMIEROWYM filmem lub filmami. Gazety bez filmu będą dostępne w cenie 6,99 zł, a z filmami – 11,90 zł (tak jak kiedyś). Powodem tego „przetasowania” było m.in. Wasze przywiązanie do „normalnych” wydań WMH z filmami, uznaliśmy więc, że spełnimy życzenie większości naszych Czytelników.

 • Po drugie, w ciągu roku  przygotujemy 2 wydania specjalne, w cenie 6,90 zł, z dołączoną archiwalną płytą z naszej kolekcji.

 • Po trzecie, koszt prenumeraty rocznej nie ulegnie zmianie (99 zł), a w jej  ramach otrzymacie 12 miesięczników, 4 PREMIEROWE płyty z filmami i dodatkowo (gratis!) 2 wydania specjalne i 2 płyty z filmami archiwalnymi. Wydania specjalne będą dostarczane razem z egzemplarzami miesięcznika. Oczywiście nadal będą do wyboru dodatki do prenumeraty, których ceny znajdziecie na str. 60-61 niniejszego wydania WMH.

 • Po czwarte, wydanie elektroniczne będzie się ukazywało w niezmienionej formie, ale planujemy w bliskiej przyszłości przygotować dla Was w e-sferze sporą i to bardzo przyjemną niespodziankę...

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim nowe zasady przypadną do gustu. Na szczęście wprowadzane zmiany będą miały głównie charakter organizacyjny i na pewno nikt nie zostanie pokrzywdzony. W przypadkach jakichkolwiek wątpliwości odnośnie do zakupionych już prenumerat będziemy się starali rozstrzygać je na korzyść konkretnego Prenumeratora. Liczę zatem na Waszą wyrozumiałość i… do zobaczenia nad wodą! Już 1 stycznia, gdzieś na trociowym szlaku.

 

 

Wybrane artykuły

 • „Przyszpilona” Norwegia

  2014-11-06 Paweł Mirecki

  Połączenie osiągnięć polskiej szkoły wędkarstwa z tradycyjnymi norweskimi sposobami sprawiły, że będąc na pozornie straconej pozycji, autor i jego koledzy nieźle połowili i wrócili zadowoleni z miejsca, które bez przesady można nazwać „Norwegią w miniaturze”.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Bezpiecznie i wygodnie na lodzie

  2014-11-06 Michał Krzyżanowski

  Aby podlodowe wędkowanie było skuteczne, musi być wygodne. Nie złowi dużo wędkarz, który na lodzie zbyt szybko zmarznie albo się zmęczy źle dobranym sprzętem lub niewłaściwie rozmieszczonym wyposażeniem.

  Komentarzy: 1
  więcej
 • Sposób na „czyszczenie”

  2014-11-06 Paweł Szewc

  Chyba każdy karpiarz miał kiedyś sytuacje, kiedy to ryby oczyszczały łowisko z kulek, zostawiając tylko jedną. Jak łatwo się domyślić – tę na włosie. Tak właśnie wygląda efekt czyszczenia. Jak sobie z nim poradzić?

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Kulisy zawodów spinningowych

  2014-11-06 Wojciech Krzyszczyk

  Autora nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego nazwisko jest najlepszą gwarancją zasadności przytaczanych przez niego argumentów. A tym razem wziął na warsztat to, na czym zna się doskonale, czyli rozprawił się z często krzywdzącymi opiniami o sporcie wędkarskim.

  Komentarzy: 3
  więcej
 • Zimowe płocie w czerni

  2014-11-06 Damian Furmańczyk

  Złowienie wyrośniętej płoci o tej porze roku to dla wędkarza nie lada gratka. Jednak zanim ryba zassie przynętę, musimy się nieco natrudzić i pomyśleć, jak zwabić płocie, które po jesiennym okresie obżarstwa są wyjątkowo niechętne do współpracy.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Drapieżniki na żywą i martwą rybkę

  2014-11-06 Michał Dziemianko

  Gdy spinningowanie w jeziorze lub rzece okazuje się nieskuteczne mimo potwierdzonej rybności łowiska, warto sięgnąć po… karpiówkę uzbrojoną zestawem do łowienia na trupka lub żywca. Zimą często okazuje się to strzałem w dziesiątkę.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Łowienie ze sliderem

  2014-11-06 Marcin Kostera

  Slider to w rękach sprawnego łowcy bardzo skuteczna broń, ale – co warto dodać – nawet początkujący wędkarz poradzi sobie ze skonstruowaniem odpowiedniego zestawu do tego spławika i z łowieniem nim.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Okoń i szczupak z pływadełka

  2014-11-06 Rafał Stępień

  Grono miłośników belly boatów szybko się powiększa. Ten sprzęt jest często nabywany z myślą o pstrągach, ale z czasem się okazuje, że dzięki niemu mamy możliwość dobrania się także i do innych ryb i to w miejscach do tej pory niedostępnych.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Jak robić zdjęcia, aby nie krzywdzić ryb

  2014-11-06 Adrian Modzelewski

  Dobre zdjęcie ze zdobyczą to najlepsza pamiątka, do której można wracać wiele razy, nawet po kilku latach. Warto się przyłożyć, aby przy jego wykonywaniu rybie nie stała się krzywda.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Szczupak na zimno

  2014-11-06 Dariusz Mrongas

  Grudzień to ostatni miesiąc sezonu w kalendarzu łowcy szczupaków. Warto się zmierzyć z nieprzyjazną pogodą, bo właśnie teraz jest szansa na złowienie ryby życia.

  Komentarzy: 2
  więcej

Spis treści

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj