Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Ziołowe atraktory na płoć

2017-03-17
Marcin Kostera

Płocie, czyli herbowe ryby przedwiośnia oraz bliskiej już wiosny uwielbiają zapachy ziołowe. Marcin Kostera opowie zaś dziś o swoich ulubionych dodatkach do zanęt na nie.

Większość zanęt przeznaczonych na płoć ma lekki zapach ziołowy, co można wyczuć natychmiast po otwarciu paczki. Samodzielne sporządzenie takich atraktorów jest bardzo proste i dzięki temu otrzymuje się produkt najwyższej jakości, w przeciwieństwie do kupnych gotowych mielonych. Wystarczy porównać np. zapach świeżo zmielonej kolendry z kupnym proszkiem. Potrzebny do tego jest jedynie młynek, nawet najprostszy i najtańszy. Dokładność mielenia nie jest zbyt ważna, ponieważ na sam koniec przesiewamy całość przez drobne sito. To, co nie przeleci przez oczka, ponownie ląduje w młynku do powtórnej obróbki. Efekt ostateczny to drobno i jednorodnie zmielone ziarna. Co więc warto mielić? Na płocie kolendrę, koper włoski, anyż i nostrzyk, także w kombinacjach ze sobą. Wczesną wiosną dobre jest połączenie anyżu z kolendrą, na przełomie wiosny i lata kolendry z koprem włoskim, w pełni lata nostrzyka z kolendrą. Jesienią dobry jest zaś koper włoski. 
Zmielone zioła nie mogą przekraczać 10% objętości mieszanki. Drobne cząstki zmielonych ziółek podnoszą się w wodzie, powodując, że mieszanka zaczyna pracować „do góry”. Ten ruch przyciąga płocie i prowokuje je do żerowania na pozostałych składnikach zanęty.  

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj