Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon

2017-06-14
Michał Krzyżanowski

Łowienie sumów jest specyficzną dziedziną wędkarstwa. Aby odnosić sukcesy, trzeba się jej poświęcić na dobre – przekonuje Michał Krzyżanowski.

Sumy w dużych i głębokich łowiskach nizinnych rzek i zbiorników zaporowych nie są wymagającymi rybami. Stają się takimi dopiero wtedy, gdy chcemy je łowić regularnie i celowo. Potrzebne jest więc specyficzne przygotowanie się. Suma wagi średniej złowi praktycznie każdy, dlatego ryby tych rozmiarów są już niestety na Mazowszu coraz rzadsze. Żal myśleć co będzie za jakiś czas, gdy amatorzy mięsa stopniowo powybijają także te wielkie okazy i zabraknie ryb ze średnich roczników, aby powyrastały i mogły je zastąpić. A łowienie małych sumków może i jest atrakcyjne, ale tylko dla zwolenników zapełniania lodówek. 
Łowienie dużych sumów trzeba starannie zaplanować i zastanowić się, jak chcemy je łowić (uwzględniając specyfikę łowiska i własne możliwości). Dopiero na tej podstawie podejmuje się decyzje o zakupie sprzętu. Nie jest on tani i nie użyjemy go raczej na żadne inne ryby, dlatego wszystko musi być starannie przemyślane zanim jeszcze podejmiemy decyzję o zakupie.

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj