Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Pływająca przynęta na czeburaszce

2017-10-26
Michał Krzyżanowski

Tam, gdzie nie można lub nie trzeba prowadzić przynęty przy dnie, dobre usługi oddaje wędkarzowi pływająca przynęta obciążona czeburaszką.  Doskonale nadaje się do bujania w toni.

Można do tego celu wykorzystywać pływające kupne przynęty z miękkiego plastiku, jak też własnoręcznie wycinane z gęstej porowatej pianki. Nie muszą one mieć żadnej pracy własnej. 
Nastawiając się na szczupaki sięgamy po przynętę 12–15-centymetrową, i obciążamy ją tak, żeby bardzo wolno tonęła, jak przynęta o pływalności neutralnej. Można to zrobić bez trudu, bo na rynku są dostępne ciężarki w szerokim zakresie gramatur od 1 g wzwyż. Bez kłopotu można wybrać odpowiedni. Tak obciążona przynęta doskonale sprawdza się w płytkich szczupakowych wodach. Zarzucamy, kasujemy luz i pozwalamy przynęcie bardzo powoli opadać. Po chwili wykonujemy podciągnięcie, po czym znów popuszczamy. Nagle zluzowana przynęta zaczyna powoli opadać, po czym znów podciągamy itd. Ten typ prowadzenia bardzo dobrze działa na szczupaki z płycizn i dobrze sprawdza się tam, gdzie kobierzec z roślin lub ich butwiejących na dnie resztek utrudnia łowienie przynętami tonącymi.

 

Komentarze

nowsze
starsze
nowsze
starsze

Twój komentarz został dodany i oczekuje na moderację.

Prosimy o cierpliwość.

Dodaj komentarz

(nie jest podawany do publicznej wiadomości)

---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj