Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Dopisz się do listy!

Dołącz

Reklamy

Licznik odsłon


Dostępne numery

Sprzedaż wysyłkowa numerów archiwalnych WMH

Zamówienia i informacje:
Tel. (0 22) 616 16 04
prenumerata@wmh.pl

 

Uwaga!

Cena 9,90 zł/szt. - wydania do nr 88 włącznie (wraz z dołączonym DVD)

Cena 6,90 - wydania od 89 włącznie

 

Jeśli płacisz przelewem z góry, nie ponosisz kosztów wysyłki! 

Do przesyłki za pobraniem jest on doliczany wg cennika Poczty Polskiej.

wstecz dalej
1 2 3 ... 10
 • Numer 125 (luty 2017)

  2017-01-17

  Niniejszy numer WMH jest pierwszym, który trafia do Waszych rąk w roku 2017. Życzę Wam więc wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku. Oby pod względem wędkarskim był lepszy niż 2016.Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te słowa dotrą do Was, gdy ja będę w najlepsze bobrował gdzieś nad rzekami Pomorza, tak jak rok temu, kiedy to spędziłem dwa wspaniałe tygodnie nad Parsętą. Tak na marginesie, mniej zorientowanym wyjaśniam, że od lipca ub.r. tą rzeką opiekuje się Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Sytuacja chyba bez precedensu w naszym kraju, że władze lokalne wzięły w dzierżawę we własnym imieniu cały bieg rzeki. Czas pokaże, czy samorządowcy sobie z tym poradzą.

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Numer 124 (styczeń 2017)

  2016-12-16

  Mam przyjemność powitać Was w kolejnym numerze. Ponieważ jest połowa grudnia, to dobry moment, aby złożyć wszystkim najlepsze życzenia świąteczne oraz noworoczne. Miniony rok był dla WMH okresem intensywnej pracy nad nowymi sposobami dotarcia do Czytelników. Najważniejsze było uruchomienie naszej własnej platformy VoD pozwalającej oglądać filmy online bez konieczności zakupu, a potem przechowywania płyt w coraz bardziej starzejącym się formacie DVD. Znajdziecie ją pod adresem www.filmy.wmh.pl.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 123 (grudzień 2016)

  2016-11-17

  Piękna jest nasza jesień, aż chce się żyć, mając świadomość, że w cichej, chłodnej wodzie czają się głodne drapieżniki. O ile z tym pierwszym nie ma problemu (piękno polskiej jesieni jest niezaprzeczalne), o tyle z tym drugim na wodach będących w gestii Okręgu Mazowieckiego PZW bywa różnie. Ryby co prawda są, nie da się ukryć, a czasem nawet puknie w wędkę coś większego, tyle że nieczęsto. Niemniej jednak są jeszcze w Polsce wody dobrze zarządzane albo też takie, w których duże, solidnie przećwiczone drapieżniki nauczyły się unikać wędkarskich przynęt, a od rybaków i kłusowników chroni je rozległość ich siedlisk z urozmaiconą konfiguracją dna. W tym miesiącu proponujemy różne sposoby dobrania się do takich ryb.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 122 (listopad 2016)

  2016-10-18

  Późna jesień nie zachwyca liczbą dostępnych gatunków ryb. Łososiowate mają urlop, sumy też (albo się do niego szykują – dolna Odra), karpiowate stają się w większości chimeryczne. Co pozostaje? Przede wszystkim drapieżniki nizinne. Aby się do nich dobrać, nie jest potrzebna sztuczna przynęta. O wiele prościej (a z tak samo dobrym wynikiem) można sobie poradzić, łowiąc na żywą lub martwą rybkę, przy czym ta druga bywa o wiele bardziej skuteczna. Tematowi temu poświęcony jest nasz najnowszy film, który znajdziecie w systemie VoD WMH (www.filmy.wmh.pl). Aby go obejrzeć, wystarczy skorzystać z kodu umieszczonego na ulotce dołączonej do niniejszego wydania WMH. Instrukcję wykorzystania kodu znajdziecie zaś na stronach 94–95.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Numer 121 (październik 2016)

  2016-09-20

  Październikowe łowienie to dla mnie – przyznam szczerze – sandacze. Nic innego nie bardzo chce mi przyjść do głowy w tym momencie, bo... pstryknięcia, jaskółki, bujanie w toni, pukanie w dno, i różne szatańskie wynalazki, którymi podpuszczamy ryby do kłapnięcia paszczą. Prawda, że piękne? O łowieniu mętnookoch piszą tym razem Mariusz Drogoś (w rzece) oraz Tomasz Suwalski (w jeziorze). Dla każdego coś dobrego. A skoro już jesteśmy przy rzekach, to nie sposób pominąć Michała Krzyżanowskiego i jego artykułu o łowieniu na warszawskim odcinku Wisły. Powinien go przeczytać każdy, kto tzw. street fishing (modne ostatnio określenie) uprawia z pasji (bo tak chce) albo z przymusu (bo nie ma możliwości łowić gdzie indziej). 

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 120 (wrzesień 2016)

  2016-08-16

  Powoli przygotowujemy się do wdrożenia istotnej nowości, czyli dystrybucji naszych pełnometrażowych filmów online. Do niniejszego numeru WMH jest dołączona ulotka z kodem. Właśnie ten kod umożliwia obejrzenie filmu zamieszczonego w naszym autorskim serwisie VoD, który z biegiem czasu zastąpi stosowane przez nas od lat DVD. Po szczegóły odsyłam na strony 96–97, gdzie podaliśmy instrukcję korzystania z kodów. Jest bardzo prosta. Aby obejrzeć film, wymagane jest tylko łącze internetowe o przeciętnej przepustowości. Zmiany w sposobie dystrybucji filmów, które są nieuniknione, wprowadzamy stopniowo i przez pewien czas obie formy (DVD i VoD) będą funkcjonowały równolegle. Zawsze szliśmy z duchem czasu. Zaczynaliśmy od kaset wideo, potem przez krótką przygodę z Video CD przeszliśmy na standard DVD, któremu byliśmy wierni przez wiele lat. Tradycyjne nośniki danych pomału odchodzą do lamusa, wypierane przez nowo-czesne, wirtualne formy zapisu danych. Uruchomienie przez nas własnego serwisu VoD było więc tylko kwestią czasu.

  Komentarzy: 6
  więcej
 • Numer 119 (sierpień 2016)

  2016-07-19

  Lato pomału zbliża się do półmetka. Jaka będzie pogoda w sierpniu, tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. Ja jednak – pisząc te słowa w końcówce czerwca – mam szczerą nadzieję, że odpoczniemy od upałów, które przygniatały i nas, i ryby w tym właśnie miesiącu. No, ale łowić trzeba. I tym optymistycznym akcentem chciałbym przejść do meritum, czyli skrótowego przedstawienia zawartości bieżącego numeru. O czym więc przeczytacie tym razem?

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 118 (lipiec 2016)

  2016-06-17

  Sporo się ostatnio dzieje na wodach Mazowsza i okolic. Wędkarze mają serdecznie dość mizernych wyników połowów zestawionych z widoczną zamożnością Okręgu Mazowieckiego PZW i zapewnieniami jego władz, że ryby są, tyle że nie biorą na wędkę. Frustracja wędkarzy sięgnęła zenitu. Najlepszym dowodem jest to, że członkowie jednego z kół nadzegrzyńskich wyrazili chęć rozegrania swoich zawodów na wodach… Okręgu Ciechanowskiego! Tak, bo na tle wielu innych okręgów, gdzie dzieje się sporo i czasem naprawdę dobrze, mazowiecki – chyba najbogatszy ze wszystkich – wygląda wręcz tragicznie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 117 (czerwiec 2016)

  2016-05-17

  Czerwiec nie bez powodu uchodzi za jeden z najlepszych miesięcy do łowienia ryb na wodach nizinnych. Dobrze żerują teraz chyba wszystkie popularne gatunki, na które nastawiają się polscy wędkarze. Dla wielu spośród naszych Czytelników czerwcowym drapieżnikiem numer jeden jest sandacz. A jeśli sandacz, to warto przypomnieć sobie o wynalazku śląskich wędkarzy, czyli kogucie. Mogłoby się wydawać, że na temat wykonywania i stosowania przynęt tego typu napisano już wszystko, ale... No właśnie.

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 116 (maj 2016)

  2016-04-19

  Zastanawialiśmy się kiedyś w redakcji, jaka jest herbowa ryba maja. Odpowiedź może być tylko jedna. Nawet najbardziej zagorzali miłośnicy ryb spokojnego żeru zgodzili się, że jest nią szczupak. A ryba majowa nr 2? Tu już zdania były podzielone. Zdawałoby się, że o drugie miejsce na podium będą walczyć tylko boleń i pstrąg potokowy, ale w trakcie dyskusji jeden z młodszych kolegów pozwolił sobie na herezję, że do tej rywalizacji powinna się włączyć płoć, z tej chociażby racji, że maj jest wymarzonym miesiącem do polowania na prawdziwe okazy czerwonookich ryb. Jakby tego było mało, któryś z goszczących u nas wówczas autorów bąknął, że może jednak nie szczupak…

  Komentarzy: 0
  więcej
 • Numer 115 (kwiecień 2016)

  2016-03-15

  Jednym z najciekawszych tekstów, które chcemy Wam zaproponować w bieżącym numerze WMH, jest wywiad z Andrzejem Wołkowskim, prezesem Towarzystwa Miłośników Parsęty. Warto w tym miejscu przypomnieć, że ta organizacja jest pionierem współczesnych tego rodzaju zrzeszeń wędkarzy w Polsce. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to TMP we współpracy z lokalnymi samorządami będzie gospodarować na zwolnionym ostatnio obwodzie na Parsęcie. Znów jako pierwsza taka organizacja w Polsce! 

  Komentarzy: 2
  więcej
 • Numer 114 (marzec 2016)

  2016-02-16

  Wiosna nieśmiało puka do naszego miesięcznika. W niniejszym numerze znajdziecie jeszcze artykuły o łowieniu typowo zimowym, ale już pomału, pomału... Łowienie podlodowe kojarzy się z zasiadkami na skutych lodem jeziorach. Tym razem jednak Michał Krzyżanowski proponuje zapuścić się na wiślane rewiry, i to akurat wtedy, gdy środkiem Królowej Rzek zaczyna spływać kra. Łowienie z dreszczykiem emocji? Nie da się ukryć. Nie tylko ze względu na warunki, ale także na siłę, waleczność i różnorodność gatunkową rzecznych ryb.

  Komentarzy: 0
  więcej
wstecz dalej
1 2 3 ... 10
---- reklama ----
http://www.AUTOdoc.PL Istnieje możliwość zakupu części zamiennych w niewiarygodnie niskich cenach tutaj